Uncategorized
Latvijas Brīvības cīņu (1918-1920) piemiņas vietu karte un ceļvedis

2014. gads ir nozīmīgs mūsu valsts militāri politiskajā vēsturē – šogad aprit 95 gadi kopš Latvijas armijas dibināšanas. Par sava valstiskuma tapšanu mums jāpateicas tieši Latvijas armijas karavīriem, kuri Brīvības cīņu (1918.-1920.g.) laikā spēja atbrīvot mūsu zemi no visiem ienaidniekiem.

Biedrības „Šamir” sadarbībā ar partneriem ir izdevusi Latvijas Brīvības cīņu (1918-1920) piemiņas vietu karti un ceļvedi. Karte un ceļvedis ir sagatavots četrās valodās: latviešu, angļu, vācu un krievu. Kartē attēlotas visas piemiņas vietas (kopskaitā – 91), kā arī kartes ar Latvijas Brīvības cīņu attīstības 5 posmiem. Bukletā iekļauti sīkāki piemiņas vietu apraksti, pieminekļu fotogrāfijas un lielāka mēroga topoloģiskās kartes fragmenti, ērtākai nokļūšanai līdz piemineklim.

Kartes un ceļveža komplekts maksā 15 EUR. Pieejams – Rīgas geto muzejā (Maskavas iela 14a).

Projekta realizācijas gaitā tika secināts, ka nepieciešams aktīvāk piesaistīt Latvijas skolu jaunatni, lai padziļinātu jauniešu zināšanas par Brīvības cīņu nozīmi Latvijas vēsturē. Tādēļ tika izgatavotas papildus 1000 Latvijas Brīvības cīņu kartes, kuras tiks izdalītas visām Latvijas skolām. Papildus tam tiek gatavots skolēnu konkursa nolikums „TĒVZEMES BRĪVĪBAI UN NEATKARĪBAI: skolēnu radošie darbi par Latvijas Brīvības cīņu 1918.-1920.g. piemiņas vietām”. Sīkāka informācija sekos. LBCkarte_foto2