Darbība
Sveicam visus  Šavuota svetkos – zināšanu un žēlastības svētkos!

Sveicam visus  Šavuota svetkos – zināšanu  un žēlastības svētkos! Mēs vēlam jums laimi, izdevušos darījumus un ticību brīnišķīgai nākotnei!

Ebreju valodā vārds “Shavuot” nozīmē “nedēļas” – septiņas nedēļas, kuru skaitīšana sākas no Pashas dienas otrajā dienā. Saskaņā ar svētajiem rakstiem, šajā dienā Mozus Sinaja kalnā saņēma Toras davinājumu – 10 baušļus, kas satur cilvēka morāles pamatus. Šī diena kļuva par simbolu dievišķo likumu spēkam, garīgai atbrīvošanai pēc tam, kad ebreju tauta atbrīvojās no verdzības Ēģiptē. Žēlastība, kas atrodama baušļos, attīra cilvēku kā ūdeni, maina viņu uz labu, aicina veidot garīgi tīrāku pasauli.

Šavuots nozīmē arī jaunas sezonas sākumu, cita lauksaimniecības cikla beigas, jo tas tiek svinēts kviešu ražas sezonas sākumā. Šajā laikā parasti nogatavojas graudi un pirmie augļi. Bērni uz skolu vai bērnudārzu dodas ar vainagiem uz galvas un ar svaigu augļu groziem. Sinagogas un mājas rotā zaļumi un ziedu vītnes.

Šodien Toras lappuses tiek atvērtas par godu Šavuota svētkiem un tiek lasīts stāsts par to, kā Mozus saņēmis Dieva dāvinājumu, kā arī 10 baušļu teksts un citi fragmenti, kas stāsta par Šavuota svinēšanas likumiem templī. Svētku priekšvakarā ir pieņemts visu nakti lasīt Toru.

Svētku maltīte Šavuotā ietver piena un miltu ēdienus: sieru, biezpienu, skābo krējumu, pankūkas, pīrāgus, kūkas. Šī tradīcija pastāv kopš  Toras saņemšanas dienas. Atgriezušies nometnē no Sinaja kalna, ebreji ēda piena produktus. Kopš tā laika piena produktus šajos svetkos ēd kā pirmos un tikai pēc tam tiek pasniegti gaļas ēdieni.