Darbība
Projekta Skolas Soma ietvaros Rīgas geto un holokausta muzejs sagatavojis un realizē interaktīvu ekskursiju “Vēsture caur likteņiem”

Muzejpedagoģiskās programmas sagatavošanā tika izmantoti arhīva dati par ebrejiem – pirmās Latvijas Republikas iedzīvotājiem. Ekskursijas laikā dalībnieki varēja iepazīties ar informāciju par šo iedzīvotāju izcelsmi, nodarbošanos, ģimeni un likteni padomju, kā arī nacistu okupācijas laikā. Atbilstoša noskaņojuma radīšanai tika izmantotas dokumentu imitācijas, arhīva fotogrāfijas, atveidojot tā laika stilu.
Uz šo brīdi interaktīvajā ekskursijā piedalījušās 3 grupas (2 skolas un neatkarīga vecāku un bērnu grupa). Uz bērniem un pieaugušajiem ekskursija atstāja paliekošu iespaidu. “Paldies par ekskursiju. Ļoti iedziļinājos tēmā. Ekskursija izraisīja lielas emocijas.“ (46.vidusskolas skolnieks). “Šī ir vislabākā ekskursija visā laikā!!! Šodien bērni uzzināja daudz jauna. Tagad viņi sajuta, kas tas ir un kā tas bija! Pieminam…” (Rīgas 46.vidusskola, skolotājs). “Ja Jums dzīvē nāksies pieņemt smagu, bet pareizu lēmumu, bet nepietiks spēka – atnāciet uz šejieni un viss kļūs vienkāršs un skaidrs.” (Kāds no vecākiem, 47 g.vecs).
Interaktīvā ekskursija iegūst individuālu raksturu un palīdz dalībniekam personīgi ņemt līdzdalību konkrēta cilvēka liktenī. Šīs asociācijas pastiprina iespaidu par baisajiem notikumiem, kas norisinājušies holokausta laikā.
Projektu finansiāli atbalstīja Latvijas Republikas Kultūras ministrija.