Darbība
Ir noslēgusies sesta starptautiska konference “Holokausta muzeji un memoriāli XXI gadsimtā: izaicinājumi un iespējas”

Ir noslēgusies sesta starptautiska konference “Holokausta muzeji un memoriāli XXI gadsimtā: izaicinājumi un iespējas” Šī konference notika Rīgā no 21. līdz 22.maijam viesnīcā “Park Inn by Radisson Riga Valdemara”.

Ar prieku varam paziņot kā konferencē piedalījušies eksperti no 12 valstīm (Austrālijas, Baltkrievijas, Čehijas, Vācijas, Izraēlas, Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Polijas, Krievijas un ASV). Viņi dalījās ar savu pieredzi, zināšanām un darba metodēm Holokausta piemiņas saglabāšanā. Tika nodrošināts sinhronais tulkojums (krievu, latviešu un angļu val.). Otrajā konferences dienā to translēja internetā. Šo translāciju apmeklējuši 200 interesentu.

Konferenci apmeklēja Kanādas, Vācijas, Spānijas, Krievijas, Turcijas, Polijas, Ukrainas un Slovākijas vēstniecības pārstāvji Latvijā.

Holokausta pētniecības profesionāļi, kuri strādā, lai saglabātu šo svarīgu atmiņu, dalījos ar savu pieredzi. Pārtraukuma laikā daudzi apmainījās ar kontaktiem, kā arī piedalījos savstarpējās diskusijas. Konference bija interesanta un ļoti noderīga vēsturniekiem, sociologiem, kultūras darbiniekiem, muzeju speciālistiem, skolotājiem, māksliniekiem, humanitāro zinātņu studentiem un pamats visiem apmeklētājiem.

Konferenci atbalstīja Latvijas Kultūras ministrija, Rīgas dome, Gētes Institūts (Goethe Institute) un Baltijas Amerikas Brīvības Fods (BAFF).