Darbība
Speciālais piedavājums skolnieku grupām!
 
Studija “Perspektivart” pie Rīgas geto muzeja atbalstu piedāvā Jums apgūt 20.gadsimta ebreju mākslinieku-modernistu darbus.
 
Katrai tēmai būs veltīta atsevišķa lekcija un praktiska meistarklase.
 
Pasākuma apmeklējuma izmaksas:
 
6 EUR par cilvēku (mācību materiāli iekļauti cenā)
Minimāli – 5 cilvēki, maksimāli – 24 cilvēki
Vecuma ierobežojums – 12+
Nodarbības ilgums – ap 2х stundas.
 
Tēmas:
 
1. Marks Šagāls.
Bērnības atmiņas. Kompozīciju, kas balstītas uz atmiņām, veidošana. Emocionālajiem iespaidiem atbilstošas krāsas piemeklēšana.
 
2. Marks Rotko.
Noskaņojums, kas izpausts krāsā. Lielformāta darbi. Krāsas tiek piemeklētas pēc intuīcijas, pēc patikas. Būs jāizdomā kompozīciju – tā var būt abstrakta kompozīcija, kas sastāv no ģeometriskām formām. Izpildījuma tehnika: akrils / akvarelis / zīmuļi.
 
3. Amedeo Modiljāni.
Portreti ar stilistisku pārspīlējumu izmantošanu. Emocijas un iekšējā pasaule porterta žanrā.
 
4. Henrijs Dreifūss. Rūpnieciskais dizains. Sadzīvei nepieciešamas lietas un tās dizaina radīšana. Dažādu ikdienā bieži lietojamu materiālu izmantošana dizaina izstrādē, to funkcionalitātes (pielietojuma) izdomāšana. Katru reizi izdomāt lietu, kas pēc viņa domām varētu būt noderīga cilvēkiem.
 
5. Ornamentāls zīmējums. Kā zināms, tradicionālajai ebreju kultūrai nav raksturīga cilvēka attēlošana zīmējumos. Tāpēc daudzu gadsimtu garumā attīstījies augu motīvs un ģeometriskā ornamenta žanrs, kam piemīt īpaša estētika un simbolisms. No atsevišķiem elementiem nodarbībā iemācīsimies veidot individuālas ornamentālās kompozīcijas.
 
6. Celtnes arhitektūras izstrādāšana modernisma stilā. Maketa izgatavošana. Darbs grupā: no pieejamiem materiāliem komanda mēģinās izstrādāt celtnes dizainu, apspriedīs tās funkcionalitāti (pielietojumu) un jēgu.
 
7. Vasilijs Kandinskis. Abstraktu kompozīciju veidošana. Apgūsim, kā skaņa un mūzika attēlojama vizuālā formā.
 
Iespējams piedāvāt arī citas iepriekš sagatavotas tēmas!
 
Ieinteresētus lūdzam sazināties ar nodarbību vaditāju Alekseju Mališevu:
Telefona numurs: (+371) 29645039
e-pasts: aleksej7714@gmail.com