Izstādes Rīgas Geto Muzejs
Izstāžu atklāšanas ceremonija

Biedrība “Šamir” un Rīgas Geto muzejs vēlas Jūs ielūgt uz mūsu jauno izstāžu atklāšanas ceremoniju 25. maijā, plkst. 16:00. Katra izstāde ir veltīta holokausta piemiņai, bet katra no tām savu vēstījumu muzeja apmeklētājam pauž citādāk.

Izstāde “Baltā roze” ir stāsts par vācu studentiem, kas nolēma cīnīties pret totalitārismu un izvēlējās nenoslāpēt savu sirdsapziņu labākas vai drošākas dzīves labā.

“Berlīne-Rīga: vienvirziena biļete” veltīta 25 000 ebreju, kuri tika deportēti uz Rīgu no Rietumeiropas, liktenim. Šo cilvēku cerības piedzīvot parastu dzīvi tika iznīcinātas, tāpat kā viņi paši, Rīgas apkārtnes mežos Šķirotavas stacijas tuvumā.

Sergeja Dubrofa glezna “6 miljoni” ir apliecinājums holokausta (Šoa)traģēdijas mērogiem. Glezna ir mākslinieka mēģinājums izjust un dalīties izjūtās par katru no 6 miljoniem holokausta upuru, kuru skaits un likteņi ir attēloti šajā gleznā.

Mēs ceram uz vairāku mums nozīmīgu viesu ierašanos, un priecāsimies Jūs redzēt to pulkā. Ja Jūs uzrunā mūsu izstāžu vēstījums, mēs augsti novērtētu Jūsu uzstāšanos atklāšanā ar dažiem vārdiem vai jebkādā citā veidā.