Piektdien, 4 jūlijā, 73. Holokausta piemiņas dienā Latvijā noritēja ikgadējais (jau 5 – to reizi) piemiņas pasākums “Dzīvo gājiens. Tajā piedalījās Viņas godība Izraēlas vēstniece Hagit Ben-Jakov kundze, Amerikas Savienoto Valstu vēstnieka vietnieks Toms Ričardsons, kultūras atašejs Krievijas vēstniecības otrais sekretārs Anna Hratova, Vācijas, Baltkrievijas vēstniecības pārstāvji, Latvijas Republikas Saeimas un Rīgas domes pārstāvji, Latvijas čigānu kopienas, kura ir cietusi no nacisma, priekšsēdētājs, Latvijas ebreju kopienas pārstāvji un Rīgas iedzīvotāji, cienījamie ārzemju viesi, Kaseles un Osnabrukas ebreju kopienu pārstāvji. Kopumā gājienā piedalījās 250 cilvēki!

Pasākuma priekšvakarā rabīns Menahems Barkāns sniedza interviju Ilonas Jahimovičas raidījumā “Skaņas. Domas. Tikšanās” Latvijas Radio 4 (šķirstīt līdz 15:33)
http://lr4.latvijasradio.lv/lv/lr/arhivs/?channel=4&y=2014&m=7&d=3

Kā arī viešņa un Kaseles pilsētas pārstāve Jelēna Pavda un Vladimirs Rešetovs sniedza interviju Radio Baltcom par Holokaustu raidījumā “Tiešā Runa” (3 jūlija izlaidums)

http://mixnews.lv/ru/audio/9

Pilnu pasākuma foto atskaiti var apskatīt šeit:

http://mixnews.lv/ru/society/photo/1270

Pēc piemiņas gājiena “Dzīvo soļi” Rīgas geto un Latvijas holokausta muzejā notika piemiņas sienas, kura ir ir veltīta Holokausta laikā no dažādām  Eiropas valstīm uz Rīgu deportētiem un bojā gājušiem 25 000 ebrejiem, atklāšana. Izglābās tikai daži simti cilvēku. Atklāšanā piedalījās Osnabrukas pilsētas burgomisters un Osnabrukas un Kaseles pilsētas pārstāvji. Izsakām pateicību Rīgas profesionālo mākslinieku korporācijas valdes priekšsēdētājam Berkoviča kungam par mūsu muzejam uzdāvināto mākslinieces Allas Koroļenko gleznu, kā arī paldies dzejniecei-dziedātājai Tatjanai Bojčenko, kura nolasīja Rīgas geto veltītu dzejoli (rīdzenieces dzeja tiek publicēta almanahā Haifā un lielāka tās daļa pārveidota dziesmās), kā arī lielu pateicību izsakām viešņai no Kaseles Jeļenai Padvai, kura nodziedāja satriecošas ebreju dziesmas idišā ģitāras pavadījumā – šīs dziesmas bija sacerētas geto, tajā skaitā Rīgas geto.