Ebreju kultūras festivāls 5772
Gulivers Liliputijā
Izraēlas vēstniecība Latvijā sadarbībā ar biedrību „Šamir” un  Latvijas leļļu teātri lieliem un maziem skatītājiem piedāvā apmeklēt leļļu teātra „The Train Theater” (Jeruzaleme, Izraēla) izrādi „Gulivers Liliputijā”. Izrādes notiks 2011. g. 24. maijā, plkst. 14:00 (krievu valodā) un plkst. 18:00 (latviešu valodā) Latvijas Leļļu teātrī Rīgā, K. Barona ielā 16/18.
Izrādes garums: 50 min.
Izrādes auditorija: bērni no 4 gadu vecuma un to ģimenes

Izrādes garums: 50 min.

Izrādes auditorija: bērni no 4 gadu vecuma un to ģimenes
Biļešu iepriekšpārdošana: www.bilesuparadize.lv un teātra kasēs.
Režisors: Amits Drori
Scenārists: Šmils Maajans
Lomās: Džeks Švili
Skatuves meistars: Dans Kargers
Mūzika: Gajs Šerfs
Gaismas: Kerena Dembinski
Režisora asistents: Meitals Razs
Video: Jonatans Zurs
Foto: Itajs Vajsers
Izrāde „Gulivers Liliputijā” ir Džonatana Svifta  literārā darba adaptācija skatuvei, kas  liek skatītājiem sastapties ar spēļu pasaules robežām. Pasaku stāsta viens aktieris, kurš darbojas uz skatuves  izveidotā spēļu laukumā.  Gulivers stāsta par savu Liliputijas ceļojumu, veidojot un pārbīdot ainavas un tēlus.
Gulivers aicina bērnus pievienoties ceļojumam. Viss sākas ar pavisam vienkāršu rotaļu ar kubiem, bet pateicoties iztēlei  ģeometriskās figūras pārtop  stāsta ainās. Spēle paliek  sarežģītāka, kad Gulivers nonāk liliputu gūstā: koka valstībā, kur dzīvo koka cilvēciņi.
Vai Gulivers patiešām pārvalda savu  goda un cieņas pasauli? Vai varbūt spēle vada Guliveru? Vai viņam ir izvēles brīvība? Atbildes uz šiem sarežģītajiem jautājumiem Gulivers meklē kopā ar bērniem, – saviem ceļabiedriem..Izrādes kulminācija ir slavenajā strīdā par to, no kura gala ir pareizi ēst olu.
Dž. Svifta politiskā satīra atklāj vēl vienu dimensiju pārdomām par likteni un izvēli.
Dialogu starp klasisko fabulu un tās moderno adaptāciju nodrošina  lugas vizuālais noformējums. Skatuve ir veidota kā spēļu laukums, un tajā valda spilgts, radošs haoss. Izrādei sākoties,  skatuve  ir gandrīz tukša, betstāstam turpinoties, uz tās parādās arvien vairāk lietu. No mazām mehāniskām figūriņām aktieris veido dažādus tēlus un situācijas: zoodārzu, mūzikas ansambli, ielas burziņu.
Liliputu mēness pavada ceļojumu, savā gaismā palielinot mazās detaļas. Mēness  ir vienlaicīgi gan spogulis, gan brīnumstikls,   kas mums parāda  gan mazus, gan pēkšņi lielus liliputus.
The Train Theater” izrādes un priekšnesumi tiek rādīti gan uz Izraēlas, gan pasaules skatuvēm. Teātra trupa ir piedalījusies vairākos starptautiskos festivālos, kur viens no ievērojamākajiem  sasniegumiem ir uzvara festivālā „World-Wide Festival of Puppet Theatres of Charlesville-Mezzier France”.