Ebreju kultūras festivāls 5772
Purims Daugavpilī

2011. g. 18. martā rabīns Levi Ichaks Naimarks, rabīns Menahems Barkahans un biedrības „Šamir” darbinieki devušies uz Daugavpili, lai kopā ar tā ebreju kopienu sagaidīt Šabatu un nosvinēt Purim svētkus. Sestdienas vakara lūgšanā Daugavpils sinagogā bija atnākuši vairāk par piecdesmit cilvēkiem. Rabīns Naimarks atvedis košera Toras Grāmatu un vadījis lūgšanu, Torai aicinot katru sinagogā klāt esošo vīrieti.

Sestdienas rītā sinagogā skanējušas lūgšanas par Daugavpils ebreju kopienu un Izraēlas aizsardzības armiju, kā arī piemiņas lūgšanas. Sestdienas maltītes laikā sinagogas draudzes locekli baudījuši halu un čolntu, ēdienus, kurus daudzi no Daugavpils ebrejiem nav ēduši kopš bērnības.
Sestdienas vakarā un svētdienas rītā tika svinēti Purim svētki. Sinagogas apmeklētāji noklausījušies Esteras Grāmatas lasīšanu, sprakšķēja ar sprakšķiem, baudījuši vīnu un homentašen pīrādziņus, dziedājuši senās dziesmas jidiša valodā. Tādu Purimu Daugavpils ebreju kopiena nav svinējusi jau vairākus desmitus gadus.