2011.g. 10. februār īEbreju kultūras festivāla „5772” ietvaros Jelgavas Gederta Eliasa vēstures un mākslas muzejā tiek atklāta mākslinieku Romana Faieršteina, Ļubovas Simonenko un Annas Simonenko jauna izstāde. Izstāde vienlaikus piemīt māksliniecisks, un vēsturisks saturs. To var dēvēt par izstādi-dialogu, jo tajā atspoguļots epohu, kultūru un dimensiju dialogs.
Par dialoga savdabīgu dalībnieku un vienu no izstādes tematiem kļuvusi muzeja pilsēta: tā pārdzīvojusi smagus likteņa brīžus un laika gaitā mainījusi gan nosaukumus, gan savu izskatu. Izstādē aplūkojama 20. gadsimta sākuma Mītava (Jelgava), atspoguļota mūsdienu mākslinieku darbos caur pašu ģimenes vēstures prizmu.
Izstādes koncepcija ir visai neparasta. Tā radusies pateicoties mākslinieku ģimenes locekļu radošiem un personīgiem mērķiem no vienas puses, un muzeja virziendarbībai – no otrās.
Ekspozīcija aicina dialogam un atspoguļo ģimenes paaudžu un vēstures epohu mijiedarbību. Dialogā tiek iesaistītas valodu un kultūras tradīcijas, muzeja eksponāti un mākslas darbi, radošās individualitātes un vizuālās mākslas virzieni. Dialogs veidojas arī starp izstādes autoriem un apmeklētājiem.
Izstādes darbu autori ir laulātie Romans Faieršteins un Ļubova Simonenko, kas iepazinušies 1946. gadā, un ciņu meita Anna Simonenko. Ģimene veido radošu kolektīvu. Gan vecāki, gan meita ir Maskavas arhitektūras institūta absolventi, kas turpmāko dzīvi saistījuši ar vizuālo mākslu. Par viņu profesionalitāti liecina dalība Krievijas un Vācijas mākslinieku savienības, ka arī desmitiem realizēto izstāžu projektu dažādu pilsētu un valstu galerijās, muzejos un kultūras centros.