2010. gada 21. septembrī Maskavas ielā 14a (ieeja no Krasta ielas) Rīgā tika atklāts Rīgas geto muzejs. Otrā Pasaules kara laikā Latvijā tika iznīcināti vairāk kā 70 000 Latvijas ebreji un aptuveni 20 000 ebreji no Rietumeiropas. Rīgas geto muzejs atrodas pilsētas vēsturiskajā daļā blakus bijušā geto robežai. Rīgas geto gandrīz vienīgais Eiropā nav pārcietis arhitektoniskas pārmaiņas pēdējo sešdesmit gadu laikā.
Atklājot muzeja pirmo kārtu, mēs saprotam, ka speram tikai pirmo soli šajā garajā ceļā. Ar bruģakmeņiem no Rīgas geto ielām bruģētajā zemes gabalā izstādīti stendi ar vairāk kā 70 000 Holokaustā cietušo Latvijas ebreju vārdiem, kā arī fotoizstāde, kas veltīta antisemītisma propagandai, Holokaustam Latvijā, pretošanās kustībai un pasaules taisnajiem.
Nav iespējams atdalīt Holokaustu no 450 gadu ilgās Latvijas ebreju vēstures, tāpēc daļa ekspozīcijas veltīta tam, ko zaudēja Latvija un pasaule pēc šīs katastrofas.
Rīgas geto muzejs – tas nav vienkārši muzejs. Tas kļūs par atgādinājumu par tiem baisajiem notikumiem Latvijas vēsturē, kuri nekad nedrīkst atkārtoties, par izglītības un kultūras centru, tolerances un savstarpējas cieņas avotu.
Atklāšanās ceremonijā piedalījas Rīgas vice-mērs, ministri un valstsvīri, Rīgas Domes deputāti, diplomāti, Latvijas uzņēmēji.