Holokausta pasniegšana
Otrais seminārs

Ebreju reliģiskā draudze „Šamir” organizē seminārus „Holokausta un diskriminācijas pētīšanas un apmācības problēmas”

 

Projekta „Atcerēties lai neatkārtotos” ietvaros ebreju reliģiskā draudze „Šamir” organizē četru semināru ciklu „Holokausta un diskriminācijas pētīšanas un apmācības problēmas” vēstures un sociālo zinību skolotajiem un muzeju un bibliotēku darbiniekiem.
Otrais cikla seminārs tiek organizēts 2008. g. 20.-21. maijā Liepājā, viesnīcā „Amrita”. 2008.g. rudenī ir saplānoti vēl divi semināri Vidzemē un Rīgā. Uz Liepājas semināru atbrauca vairāk nekā 60 dalībnieki no Kurzemes pilsētām. Seminārā piedalījās tādi eksperti kā profesors Aivars Stranga no Latvijas Universitātes, Aija Burija no Liepājas okupācijas muzeja, Dace Saleniece no Izglītības Ministrijas un Izraēlas vēstnieks Latvija un Lietuvā Hens Ivri. Semināra ietvaros tiek organizētas 60. Izraēlas neatkarības svinības Liepājas ebreju draudzē. Visas bibliotēkas, kas piedalās seminārā, saņems 30 grāmatu komplektu par Holokaustu, Latvijas ebreju vēsturi un diskrimināciju.

Seminārs ir organizēts sadarbībā ar The Task Force for International Cooperation on Holocaust Education, Remembrance, and Research, The Conference on Jewish Material Claims Against Germany, Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministriju, Latvijas Republikas Ārlietu ministriju, Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietas sekretariātu, Izglītības Attīstības Centru, Izraēlas vēstniecību Latvijā, Atklāto sabiedrisko fondu “Liepājas ebreju mantojums” un Liepājas ebreju draudzi.

Projekts „Atcerēties lai neatkārtotos” sākās 2005.g. ar diviem bērnu zīmējumu konkursiem par Holokaustu, diskrimināciju un Latvijas ebreju vēsturi. Konkursos piedalījās vairāk nekā 350 skolnieku. Konkursa beigās tika organizētas izstādes Jeruzalemē un Rīgas Melngalvju namā. 2007.g. sākas pilotprojekts „Holokausta un diskriminācijas tēmai veltītu stundu pasniegšana Latvijas skolās”.

2008.g. projekts turpinājās ar četru semināru ciklu „Holokausta un diskriminācijas pētīšanas un apmācības problēmas”, kā arī ar projektu „50 informatīvie komplekti par Holokaustu un diskrimināciju” priekš Latvijas reģionālajām bibliotēkām.

Pirmais cikla seminārs notika Daugavpilī 2008. g. 9.-10. aprīlī viesnīcā „Latgola”. Semināru Daugavpilī apmeklēja 67 dalībnieki no 16 Latgales pilsētām, ka arī goda viesi. Semināra ietvaros tika organizētas 60. Izraēlas neatkarības svinības Daugavpils ebreju kopienā un svinīgā ebreju glābēja apbalvošana ko veica Izraēlas vēstnieks Latvijā.

Semināra sponsori: ebreju reliģiskā draudze „Šamir”, The Task Force for International Cooperation on Holocaust Education, Remembrance, and Research, The Conference on Jewish Material Claims Against Germany, Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietas sekretariāts, Liepājas ebreju draudze.

 

Prese:


Учителям и библиотекарям расскажут о Холокосте. Delfi.lv
Par holokaustu pedagogiem un citiem interesentiem. Liepajniekiem.lv
Par holokaustu un diskriminācijas problēmām. Kurzemes-vards.lv
Ebreji izglīto, lai atjaunotu iecietību. Klaiks.lv
О холокосте и проблемах дискриминации. Liepajniekiem.lv