Holokausta pasniegšana
Pirmais seminārs
  1. gada 9.–10. aprīlī Daugavpilī, viesnīcā „Latgola”, notika seminārs „Holokausta apmācības metodika”.

Semināru organizēja draudze „Šamir” sadarbībā ar The Task Force for International Cooperation on Holocaust Education, Remembrance, and Research, The Conference on Jewish Material Claims Against Germany, Izglītības un Zinātnes ministriju, Ārlietu ministriju, Integrācijas ministriju un Izraēlas Valsts vēstniecību Latvijā. Seminārs bija paredzēts vēstures, sociālo zinātņu un citu humanitāro priekšmetu skolotājiem, bibliotēku un muzeju darbiniekiem.

Seminārā piedalījās pazīstami Latvijas pasniedzēji, holokausta un diskriminācijas pētnieki: profesors Aivars Stranga (Latvijas Universitāte), profesors Josifs Šteimans (Daugavpils universitāte), Dmitrijs Oļehnovičs (Daugavpils universitāte), Dace Saleniece (Izglītības un Zinātnes ministrija), Rita Bogdanova (Latvijas Universitātes Jūdaikas studiju centrs), kā arī politiskie darbinieki: Izraēlas Valsts vēstnieks Latvijā un Lietuvā Hens Ivri un Saeimas priekšsēdētāja biedre Karīna Pētersone. Semināra organizēšanā palīdzēja Josifs Ročko, Latgales ebreju vēstures pētnieks, kurš nolasīja interesantu lekciju par Daugavpils geto.

Uz semināru sabrauca vairāk par sešdesmit skolotājiem no Daugavpils un citām Latgales pilsētām. Daugavpils kā semināra noturēšanas vieta tika izvēlēta tādēļ, ka šī pilsēta ir bijusi ebreju dzīves centrs un Latgales skolotājiem ne tik bieži rodas iespēja piedalīties zinātniskos semināros, neizbraucot no sava reģiona, un viņiem trūkst materiālu un jaunu profesionālu iespaidu.

Semināra ietvaros Daugavpils ebreju kopienā notika Izraēlas Valsts 60. gadadienai veltīts pasākums. Uzrunu teica Izraēlas Valsts vēstnieks Hens Ivri un draudzes „Šamir” vadītājs rabīns Menahems Barkahans. Vakars noslēdzās ar kopienas pašdarbības kolektīva sniegumu.

Seminārs beidzās ar Pasaules Taisnā apbalvojuma pasniegšanas ceremoniju, ko organizēja Izraēlas Valsts vēstniecība Latvijā un kura notika Daugavpils 10. vidusskolā. Boriss Lavreņevs, Ivana Lavreņeva dēls, kurš Otrā pasaules kara laikā izglāba divas ebreju sievietes, saņēma organizācijas Jad-Vašem medaļu un apliecību.

Prese:

 

Холокост и его уроки. Cтатья в газете “ЧАС”.
В Даугавпилсе наградили Праведника мира. Статья в газете “Вести”.
Как преподавать холокост?.. Статья в газете “Наша газета”.
В Даугавпилсе жил праведник мира. Gorod.lv